Į viršų
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show

Nuo lapkričio 13 d. Jurbarko krašto muziejuje veikia paroda "Markučių dvaro gyventojai ir svečiai"

Jurbarko krašto muziejaus Židinio salėje nuo lapkričio 13 d. veikia paroda "Markučių dvaro gyventojai ir svečiai" (nuotraukos iš Literatūrinio A. Puškino muziejaus fondų).

Rusų geležinkelių inžinierius A. Melnikovas savo dukrai Varvarai padovanojo dvarelį Markučiuose. Jos antrasis vyras buvo poeto A. Puškino jaunesnysis sūnus Grigorijus. 1899 m. sutuoktiniai čia apsigyveno ir ėmė aktyviai plėtoti ūkinę veiklą, poilsio verslą, pradėjo augti gyvenvietė. Po vyro mirties, Varvara Puškina rūpinosi, kad čia būtų išsaugotos poeto relikvijos: testamentu palikdama centrinį dvaro pastatą valstybei, ji nurodė pastate įkurti poeto muziejų. Dvaro ansamblį sudaro taip pat ir Puškinų šeimos kapinės, Šv. Barboros koplyčia, paminklas A. Puškinui (pastatytas 1955 m.), dvaro parkas, didelis vaismedžių sodas, aptvertas medine tvora. Dvaro parkas užėmė 15 ha . Parkas buvo aptvertas vielos tvora ir gražiai prižiūrimas. Jame tyvuliavo keturi tvenkiniai, įrengti kriketo aikštelė, vyno rūsys, ledainė, oranžerija, kurioje augo palmės, fikusai, oleandrai, rožės, kaktusai, buvo laikomi povai. 
1935 m. V. Puškina mirė, palikdama dvarą skolose bei teisminių ginčų rutinoje. Toliau bankrutuojančio dvaro reikalus tvarkė jos patikėtinis ir testamento vykdytojas V. Nazimovas. Jis buvo parengęs dvaro likvidacinį planą. Po Antrojo pasaulinio karo sovietinė valdžia Markučių dvarą, kaip ir kitus dvarus, nacionalizavo. 
Dabar šio dvaro pastatuose įrengtas Literatūrinis poeto Aleksandro Puškino muziejus.

foto4

Paroda veiks iki 2019 m. sausio mėn.