M. Norkaus fotografijų paroda "Akimirkos"

Fotomenininko Mindaugo Norkaus personalinė fotografijų paroda ‘‘Akimirkos‘‘
Rugpjūčio 30 dieną 15 val. Jurbarko krašto muziejuje, parodų ir koncertų salėje vyks fotomenininko vilniečio Mindaugo Norkaus personalinės fotografijų parodos ‘‘Akimirkos‘‘ atidarymas. Apie 1980 metus fotomenininkas M. Norkus pradėjo dirbti Lietuvos televizijoje, tuomet atsirado galimybė fotografuoti įvairiuose renginiuose sutiktus kultūros ir visuomenės atstovus, fiksuoti sutiktų žmonių portretus, įamžinti įsimintinas akimirkas. Lietuvos televizijoje M. Norkus pradėjo dirbti nuo 18-os metų, iš pradžių darbinininku, dekoracijų statytoju, rekvizitininku, dailininku, o vėliau operatoriaus asistentu. Kiek vėliau likimas parodos autorių nuvedė į Lietuvos kino studiją, kur dirbo meninių filmų direktoriaus pavaduotoju, talkino režisieriaus Vytauto Žalakevičiaus kino studijoje ‚‘‘Studija 2000‘‘.
Pristatomoje fotografijų parodoje ‘‘Akimirkos‘‘ užfiksuoti žinomi kultūros ir visuomenės veikėjų, aktorių, rašytojų, dailininkų portretai. Daugelio šių žmonių jau nebėra: aktorė Rūta Staliliūnaitė, rašytoja Jurga Ivanauskaitė, fotografas ir keliautojas Paulius Normantas, poetas Sigitas Geda, filosofas profesorius Leonidas Donskis ir kiti.
Portreto žanras meninėje fotografijoje turi savo specifiką. Dokumentinėje fotografijoje autoriaus užfiksuotose M. Norkaus žinomų kultūros ir visuomenės veikėjų, teatro aktorių portretuose labai svarbu yra netikėta akimirka. Meninėje portreto fotografijoje yra labai svarbi laikysena, santykis su aplinka, aprangos detalių akcentas, veido išraiškos bruožai ir žvilgsnis. Kalbėdamas apie fotografiją parodos autorius teigia: ‘‘Kinas man jau nebeįdomus, bet fotografija dar traukia. Gal tik man nepatinka ta naujoji modernistinė fotografija, lieku prie portretų”. Šie portretai pradėti kurti nuo 1975 metų iki dabar.
Fotografuodamas meninius portretus autorius tampa stebėtoju ir fiksuotoju.
Paroda jau buvo pristatyta: 2014 metais Kino teatre ‘‘Skalvija‘‘, 2015 metais Vilniaus Rotušėje, Marijampolės kultūros centre, Kauno kultūros centre ‘‘Tautos namai‘‘, Alvydo Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje ir kitose erdvėse. Paroda veiks iki spalio 15 dienos. Parodos rengėjai: Jurbarko krašto muziejus ir VšĮ ‘‘Gabrielės meno galerija ‘‘.
Menotyrininkė Gabrielė Kuizinaitė

mindaugo plakatasJURBARKAS Kopija