Į viršų
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show

Spalio 18 d. įvyko tekstilininkės Marijonos Sinkevičienės parodos atidarymas

Tekstilininkės Marijonos Sinkevičienės personalinė paroda „Atmintis“

Tekstilininkė Marijona Sinkevičienė gimė Tauragėje, gyvena ir kuria Kaune. Ši paroda jau buvo pristatyta: Kaune, Vilniuje, Kėdainiuose, Lietuvos Respublikos ambasadoje Lenkijoje, Lietuvos Respublikos ambasadoje Estijoje, Lietuvos Respublikos ambasadoje Latvijoje.
1971 metais baigė Kauno Stepo Žuko taikomosios dailės technikumą, įgijo rūbų modeliavimo specialybę. Dirbo dėstytoja Kauno kolegijoje, vėliau tapo docente. Nuo 1987 metų - Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Menininkė priklauso tekstilės grupei „Esame“. Parodos autorė intensyviai dalyvauja grupinėse parodose ir rengia personalines tekstilės parodas Lietuvoje ir užsienyje, dalyvauja pleneruose, kūrybinėse dirbtuvėse, įgyvendina tekstilės meno projektus. M. Sinkevičienės kūrinių yra įsigiję: Lenkijos Gdynės, Krosnos, Lietuvos Dailės muziejus, Nacionalinis M. K. Čiurlionio muziejus, Raseinių krašto istorinis muziejus. Tekstilės darbus autorė yra sukūrusi Nacionaliniam Kauno dramos teatrui (1986m.), Ukrainos Slavičiaus vaikų darželiui-lopšeliui, taip pat yra sukurtas penkių gobelenų ciklas „Metų laikai“ (1987m.).
M. Sinkevičienės darbai sujungia klasikinę tekstilę ir modernumą. Dailininkės darbai yra įvairūs savo tematika ir tekstilės technologijomis.
Pristatydama savo parodą autorė sako: „Parodoje eksponuojamų parodų ciklas byloja apie mūsų tautos istoriją, įvykius, kuriuos Lietuva patyrė: Lietuvos valstybingumo šimtmetis, atkurta Nepriklausomybė, Sausio 13-oji. Kūriniuose įprasminta Lietuvos istorinė atmintis, kaip mūsų tautos dokumentas, kuris visuomet primena, kad Laisvė turi savo kainą, aplaistytą didvyrių krauju, siekdama perteikti tautos nueitą kelią ir ryžtą išsaugoti globalias vertybes.“
Parodoje pristatomuose gobelenuose autorė įvairiomis faktūromis audžia Lietuvos himno, dainos „Lietuva brangi“ eilutes, tarsi žaidžia jų fragmentais, apeliuoja į kiekvieno lietuvio istorinę atmintį, tautinės tapatybės ir savivertės jausmus. Kituose parodos gobelenuose M. Sinkevičienė improvizuoja tradicinių liaudies raštų ornamentika ir spalvomis, juos modernizuoja šiuolaikine tekstilės kalba, kviečia dialogui apie istorinę atmintį ir jos kaitą. Paroda veiks iki lapkričio 30 dienos. Parodos rengėjai: VŠĮ „Gabrielės meno galerija“ ir Jurbarko krašto muziejus.
Parodos kuratorė menotyrininkė Gabrielė Kuizinaitė

Marijona Sinkevičienė 5