Į viršų
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show

Edukacinės programos

Edukacinė Vinco Grybo memorialinio muziejaus veikla nurodyta Vinco Grybo memorialinio muziejaus tinklalapyje www.vgrybomuziejus.lt/

Jurbarko krašto muziejuje galima pasirinkti įvairias edukacines programas.

 

„Lietuvos heraldika: herbai“

5–6 klasių moksleiviams.
Užsiėmimas vyksta muziejaus Židinio salėje.

Pirmoje, teorinėje užsiėmimo dalyje, vaizdinės medžiagos pagalba, moksleiviai trumpai supažindinami su heraldikos pagrindais. Sužino, kada ir kodėl atsirado herbai, kas yra herbas, kokios spalvos ir metalai naudojami sudarant herbą, ką reiškia įvairios jame pavaizduotos figūros.
Praktinėje dalyje, pasinaudojant įgytomis žiniomis, patys sudaro savo, giminės ar klasės herbą.

Užsiėmimai vyksta grupėms iki 20 asmenų.

Vieno užsiėmimo trukmė – 45 min.-1 val.

Edukacinio užsiėmimo kaina – 3 Lt. (vienam moksleiviui)

Edukacinio užsiėmimo vedimas grupei – 15 Lt.

Būtina išankstinė registracija tel. 8 447 52 710 arba Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

„Svečiuose pas dvaro ponią“

Priešmokyklinio ugdymo vaikams ir 1–4 klasių moksleiviams.

Užsiėmimai vyksta muziejaus patalpose.

Moksleivius pasitinka XIX a. pab.–XX a. pradžioje dvaruose nešiotais rūbais apsirengusi edukacijos vadovė. Moksleiviai supažindinami su dvaro tradicijomis. Turi galimybę fotosesijai prie rusų kunigaikščių šeimos figūrų. Žiūri pasaką „Pelenė“. Piešia dvariškių rūbus.

Užsiėmimai vyksta grupėms iki 20 asmenų.

Vieno užsiėmimo trukmė 1 val.-1.30 min.

Edukacinio užsiėmimo kaina – 3 Lt. (vienam moksleiviui)

Edukacinio užsiėmimo vedimas grupei - 15 Lt.

Būtina išankstinė registracija tel. 8 447 52 710 arba Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

„Rašto pažinimo keliais“

3-5 kl. moksleiviams.

Užsiėmimai vyksta muziejaus Židinio salėje ir muziejaus fonduose.

Pirmoje, teorinėje užsiėmimo dalyje, vaizdinės medžiagos pagalba moksleiviai supažindinami su dviem rašto sistemomis: pirmuoju raštu pasaulyje – dantiraščiu ir senoviniu XVI–XVII a. Lietuvoje naudotu gotikiniu raštu. Praktinėje dalyje moksleiviai padalinami į dvi grupes. Viena grupė rašo ant molio pagaliukais, kita grupė muziejaus fonduose rašo plunksnakočiais.

Užsiėmimai vyksta grupėms iki 20 asmenų.

Vieno užsiėmimo trukmė 1 val.

Edukacinio užsiėmimo kaina – 3 Lt. (vienam moksleiviui)

Edukacinio užsiėmimo vedimas grupei – 15 Lt.

Būtina išankstinė registracija tel. 8 447 52 710 arba Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

                                    
„Lino kelias“

Ikimokyklinio ugdymo ir pradinių klasių mokiniams.

Užsiėmimai vyksta Jurbarko krašto muziejaus fonduose ir Židinio salėje.

Užsiėmimo lankytojai fonduose supažindinami su linų apdirbimo įrankiais, audiniais, tautosaka. Židinio salėje supažindinama su linų auginimu, linų savybėmis, jų panaudojimu aprangai, maistui, gydymui.

Praktinėje dalyje mokiniai mokosi atskirti linų sėklas, siūlus, audinius. Iš lininių audinių gabaliukų ir siūlų gamina skirtuką į knygą, žaidžia žaidimus, vykdo kitas užduotis.

Užsiėmimo dalyvių skaičius 20–25. Jie skirstomi į dvi grupes.

Užsiėmimo trukmė – 1 val.

Edukacinio užsiėmimo kaina – 3 Lt vienam moksleiviui.

Būtina išankstinė registracija tel. 8 447 52 710

 

„Viduramžių kovos su kryžiuočiais“

Programa skirta įvairaus amžiaus lankytojams.

Užsiėmimai vyksta Jurbarko krašto muziejaus ,,Viduramžių kovų su kryžiuočiais panemunių medinėse pilyse“ ekspozicijoje ir edukaciniame kambaryje, kuriame yra medinės pilies maketas.

Teorinėje dalyje dalyviai supažindinami su viduramžių kovų su kryžiuočiais istorija, riterių amunicija, ginklais, vėliavomis. Terminalo pagalba pasakojama apie rajone esančias pilis.

Praktinėje dalyje lankytojai gali apsivilkti žiedinius marškinius, paimti ginklus, imituoti riterių kautynes, nusifotografuoti. Edukaciniame kambaryje žaidžiamas žaidimas ,,Pilies užkariavimas“.

Užsiėmimų dalyvių skaičius nuo 1 iki 25.

Užsiėmimo trukmė – 1 val.

Kaina – 1 Lt vienam dalyviui ir 10 Lt grupei už užsiėmimo vedimo paslaugą.

Būtina išankstinė registracija tel. 8 447 52 710.

 

„Gimtojo krašto pažinimas“

Programa skirta įvairaus amžiaus dalyviams.

Užsiėmimai vyksta muziejaus Židinio salėje, parke, mieste, kapinėse, maldos namuose ir kitose vietose.

Teorinėje dalyje lankytojams demonstruojamas dokumentinis filmas ,,Kelionė. Jurbarko kraštas“.

Praktinėje dalyje lankytojai dalyvauja viktorinoje, mokosi legendų apie Jurbarko vardo kilmę, vaikščioja po dvaro parką, atpažindami istorinius pastatus, augalus, iš detalių dėlioja Jurbarko herbą, klausydamiesi ištraukų, atpažįsta kūrinių autorius, piešia žymiausius Jurbarko krašto architektūros paminklus ir atlieka kitas praktines užduotis, priklausomai nuo amžiaus ir programos temos, lanko žymias istorines vietas: kapines, tiltus, Bišpilį, maldos namus, senamiestį.

Dalyvių skaičius iki 30 žmonių.

Užsiėmimo trukmė – 1 val. Programa su pasivaikščiojimu – iki 1,5 val.

Kaina – 3 Lt vienam asmeniui, kai užsiėmimai vyksta muziejuje. 10 Lt vienam asmeniui, kai vykstama į kitas istorines vietas.

Būtina išankstinė registracija tel. 8 447 52 710.

 

„Žymieji krašto žmonės“

Programa skiriama įvairaus amžiaus moksleiviams ir suaugusiems.

Priklausomai nuo amžiaus ir pasirinktų temų, teorinėje dalyje apibendrintai supažindinama su Jurbarko krašto žymiais žmonėmis: poetais, dailininkais, kompozitoriais ir muzikantais, dainininkais, tautodailininkais, mokslininkais, politikais. Demonstruojamos jų nuotraukos. Demonstruojamas dokumentinis filmas apie Jurgį Baltrušaitį, fonduose susipažįstama su Pranciškaus Mikutaičio, Julijos Baranauskienės, Prano Puišio darbais.

Praktinėje dalyje: skaito kūrinių ištraukas, iliustruoja, klausosi muzikos, lanko kapines tų, kurie palaidoti Jurbarke, dalyvauja viktorinoje, vardija, kas daugiau žino žymių žmonių, mokosi kompozitorių dainų, lanko žymių žmonių gimtąsias arba gyvenimo vietas.

Užsiėmimo trukmė 1 – 1,5 val.

Kaina vienam asmeniui su vaikščiojimu po kapines ar miestą – 10 Lt, užsiėmimai muziejuje – 1 Lt vienam asmeniui ir 10 Lt grupei už vadovo paslaugą.

Būtina išankstinė registracija tel. 8 447 52 710.

 

„Kalendorinės šventės ir apeigos“

Programa skiriama 1–8 klasių moksleiviams ir ikimokyklinio amžiaus vaikams.

Priklausomai nuo pasirinktos temos: adventiniai, kalėdiniai, užgavėnių, velykiniai, paukščių parskridimo, Joninių ar kiti papročiai ir apeigos, pasirenkamas metų laikas ar mėnuo, diena.

Teorinėje dalyje susipažįstama su švenčių ir apeigų istorija, papročiais.

Šventės neorganizuojamos, tik vaidinamos jų sudėtinės dalys.

Praktinėje dalyje mokomasi marginti kiaušinius, gaminti kaukes, verbas, papuošalus ir kt. Žaidžiami žaidimai, dainuojamos dainos, imituojami burtai, vaišinamasi tos šventės patiekalais ir atliekamos kitos užduotys, atsižvelgiant į amžiaus grupes ir poreikius.

Užsiėmimo trukmė nuo 1 val. iki 1,5 val. pagal susitarimą.

Kaina, kai naudojamos muziejaus medžiagos, 1 mokiniui – 3 Lt, jei medžiagas atsineša patys – 1 Lt asmeniui ir 10 Lt grupei už vadomo paslaugą.

Būtina išankstinė registracija tel. 8 447 52 710.

 

„Jurbarko dvaro istorija“

Programa skiriama įvairaus amžiaus moksleiviams ir suaugusiems.

Teorinėje dalyje susipažįstama su Jurbarko dvaro istorija: karališkuoju dvaru, dvaru kunigaikščių Zubovų ir Vasilčikovų laikais. Demonstruojamos nuotraukos su komentarais. Praktinėje dalyje rengiamasi XIX a. pab. – XX a.pr. dvariškių rūbais, iš rusiško virdulio geriama arbata. Lankytojų pageidavimu vaikštoma po dvaro parką ir aptariama jo aplinka.

Užsiėmimo trukmė nuo 1 val. Iki 1,5 val.

Kaina su apsirengimu (vienas kostiumas – 5 Lt) – vienam asmeniui 8 Lt.
Grupei iki 20 asmenų – papildomai 10 Lt už programos vedimo paslaugą.
Be apsirengimo – moksleiviams 1 Lt (+10 Lt programos vadovo paslauga), suaugusiems – po 3 Lt (grupei + 10 Lt vadovo paslauga).

 

„Valstybinės šventės ir istorinės datos”

Programa skirta darželinukams, pradinių klasių moksleiviams ir vyresniųjų klasių moksleiviams (pagal amžiaus grupių poreikiusatliekamos atitinkamos užduotys ir perteikiama teorinė medžiaga).

Programa vyksta Jurbarko krašto muziejaus Židinio salėje, praktiniai užsiėmimai mažiesiems – rūsio salėje. Užsiėmimai pritaikomi Vasario 16-osios, Kovo 11-osios laikotarpiu, Konstitucijos dienos minėjimui, Jurbarko miesto vardo paminėjimo, miesto teisių suteikimo ir kitoms valstybinės datos.

Teorinėje dalyje supažindinama su valstybinės šventės ar istorinės datos ištakomis.

Praktinėje dalyje užsiėmimo dalyviai gaminasi trispalves, mokosi patriotinių dainų. Vyresniųjų klasių mokiniai – dalyvauja viktorinoje, skaito dokumentus, literatūrinių kūrinių ištraukas.

Kaina – 3 Lt vienam asmeniui ir 10 Lt grupei mokesčiui už vadovo paslaugą.

Edukacinė V.Grybo memorialinio muziejaus veikla nurodyta V.Grybo memorialinio muziejaus tinklapyje.