Jurbarko krašto muziejuje paminėta Tarptautinė muziejų diena (foto)

Kasmet gegužės viduryje visoje Europoje muziejuose minima Tarptautinė muziejų diena. Jurbarko krašto muziejus šia proga gegužės 13-ąją visus kvietė į aktyvią ir gerų emocijų kupiną dieną. Šiandien lankytojai galėjo ne tik nemokamai apsilankyti muziejuje, apžiūrėti ekspozicijas, susipažinti su vykdoma veikla, bet ir įsilieti į įvairius užsiėmimus. MB „Sandros meno namai“ edukatorė Jurgita Dimaitienė kartu su padėjėja Egle Rukšnaitiene mokino pasigaminti rištinę lėlę – ši edukacija ypač patiko susirinkusiems vaikams. Moksleiviai džiaugėsi savo rankomis surišta lėlyte, kurią papuošė spalvingiausiais rūbais. Kita edukacija, kurioje netrūko ir darbščių mokinių, ir suaugusiųjų – rankdarbių iš vilnos gamyba. Užsiėmimo metu Jurbarko rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Jurbarkų filialo vyresnioji bibliotekininkė Virginija Petrauskienė parodė, kaip nesudėtingai pasipuošti namus – edukacijos dalyviai muziejų paliko nešini dailiomis, spalvingomis servetėlėmis.

Šalia muziejaus visą dieną veikė dvaro rūbinė, kurioje visi norintys galėjo pasipuošti istoriniais rūbais ir įsiamžinti gražioje nuotraukoje. Dar viena šiam renginiui parengta naujiena – paroda „Atsigręžk atgal“. 2009 m. buvo atidaryta jurbarkiečiams ypač įsimintina Rimanto Akutaičio portretų paroda „Jurbarko veidai“, skirta miesto 750 metų jubiliejui. Paroda buvo eksponuota miesto kultūros centro vitrininiuose languose. Iš viso šiai parodai buvo sukurti 223 jurbarkiečių portretai. Parodai „Atsigręžk atgal“ atrinkome nuotraukas, kuriose užfiksuoti vaikai. Šią parodą galite apžiūrėti muziejaus lauko erdvėje.

Gegužės 13-ąją atidaryta ir dar viena paroda – Jurbarko krašto muziejaus parodų ir koncertų salėje eksponuojama Zigmo Morlenco ir Elmos Šturmaitės tapybos darbų paroda.

Ši diena Jurbarko krašto muziejuje buvo ypač gyvybinga, šilta ir aktyvi. Dėkojame visiems dalyvavusiems bei kviečiame nepraleisti ir kitų mūsų renginių!

Spausdinti   El. paštas

Jurbarko krašto muziejus

Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre, kodas 158752243
Adresas: Vydūno g. 21, LT-74118, Jurbarkas