Kalėdinių žaisliukų gamyba origami technika (foto)

Kalėdinių žaisliukų gamyba origami technika (foto)

Šiandien Jurbarko krašto muziejuje vyko jauki adventinė popietė-edukacinis užsiėmimas „Kalėdinių žaisliukų gamyba origami technika“. Užsiėmimą vedė Jurgita Brazaitienė, gebanti ir mėgstanti kurti pačius įvairiausius rankdarbius ir dekoracijas. Užsiėmimas vyko dviejose grupėse: pirmiausia muziejų aplankė Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos 4a klasės moksleiviai (mokytoja Eglė Juškaitienė), kurie noriai dalyvavo užsiėmime ir greitai susipažinę su origami technika prilankstė pačių gražiausių kalėdinių žaisliukų: eglučių, Kalėdų seneliukų, žvaigždžių ir kitų puošmenų. Vaikus keitė suaugusieji – į kvietimą dalyvauti edukaciniame užsiėmime „Kalėdinių žaisliukų gamyba origami technika“ atsiliepė šaunios
jurbarkietės, noriai sudalyvavusios užsiėmime ir susipažinusios su origami technika.
Jurbarko krašto muziejuje atidaryta nauja paroda – muziejaus erdvę papuošė Romarikos Pikelienės vitražo paroda „Bažnyčių atspindžiai stikle“ (foto)

Jurbarko krašto muziejuje atidaryta nauja paroda – muziejaus erdvę papuošė Romarikos Pikelienės vitražo paroda „Bažnyčių atspindžiai stikle“ (foto)

Šeštadienį, lapkričio 26 d., Jurbarko krašto muziejuje atidaryta nauja paroda – muziejaus erdvę papuošė Romarikos Pikelienės vitražo paroda „Bažnyčių atspindžiai stikle“. Simboliška, kad ši paroda į muziejų atkeliavo prieš pat Adventą – ramybės, laukimo ir šviesos metą. Romarika Pikelienė – iš Panevėžio kilusi kūrėja, šiuo metu gyvenanti Jurbarke, studijuoja Vilniaus dailės akademijoje, lanko Vinco Grybo memorialiniame muziejuje veikiančią dailės studiją „Formos kalba“. Pristatydama parodą autorė papasakojo savo istoriją, kaip gimė noras dirbti su stiklu, kas lėmė jos pasirinkimą įamžinti būtent bažnyčias – parodoje vaizduojamos Jurbarko ir kitų rajonų bažnyčios. Vitražuose matomi ne tik bažnyčių kontūrai ar realūs atvaizdavimai, bet ir svarbios detalės, kurios gal ir nėra matomos iš pirmo žvilgsnio, tačiau turi didelę prasmę. Su šia mintimi buvo galima susieti ir Lietuvoje vykstančios suaugusiųjų mokymosi savaitės idėją, įkvėptą avangardinio kino kūrėjo Jono Meko, apie prasmės ieškojimą kasdieniuose, paprastuose dalykuose, apie mokymąsi ir kasdienybės prasmę.
„Laiškai iš praeities“

„Laiškai iš praeities“

Rūtos Povilaitytės-Miškinienės tėčio Liutgardo Povilaičio tremtyje rašyti laiškai.

Paroda eksponuojama Jurbarko krašto muziejaus židinio salėje iki lapkričio 15 d.

Jurbarko krašto muziejus

Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre, kodas 158752243
Adresas: Vydūno g. 21, LT-74118, Jurbarkas
Telefonas:
(8 447) 52710
(8 447) 48500
El. paštas: [email protected]

Darbo laikas

I–IV 8.00–17.00,
V 8.00–15.45,
VI 11.00–16.00
VII Nedirbame 

Vasaros metu:
Pirmadienį-penktadienį: 8.00 - 18.00
Šeštadienį-sekmadienį: 11.00 - 16.00 

Mes Facebook'e