Knygos „Veliuonos bažnyčia: istorija, architektūra ir dailė “ pristatymas

Knygos „Veliuonos bažnyčia: istorija, architektūra ir  dailė “ pristatymas

Rugsėjo 25 d. Veliuonos bažnyčioje buvo paminėta Europos paveldo diena.

Renginį pradėjo Jurbarko rajono savivaldybės infrastruktūros ir turto skyriaus paminklotvarkininkas Viktoras Klepikovas, kuris pristatė Europos kultūros paveldo dienų programą. Pirmiausiai buvo apdovanoti žaidimo-viktorinos  „Mūšis už Veliuoną“ laimėtojai: Edita Mačiulienė, Smiltė Vidrinskaitė, Silvija Karūnaitė, Aušrius Kučinskas ir net kelių turų laimėtoja Margarita Karūnienė. Iš viso įvyko 12 turų.

Muziejininkas Gediminas Klangauskas pristatė du Veliuonos krašto istorijos muziejaus įgyvendintus projektus, skirtus Veliuonos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčios  600 metų jubiliejui. Pirmasis  – „Paroda „Veliuonos bažnyčia ir parapija: istorija ir dabartis“, kurią sudaro 15 stendų apie svarbiausius bažnyčios ir parapijos paminklus, istorinius įvykius. Svarbiausia projekto dalis – Veliuonos Madonos  kopija. Kitas projektas  –  „Veliuonos bažnyčia, istorija ir sakralinės dailės paveldas“. Projekto metu buvo parengta ir išleista knyga „Veliuonos bažnyčia: istorija, architektūra ir  dailė “. Veliuonos bendruomenė labai dėkinga pagrindiniams projekto rėmėjams: Lietuvos kultūros tarybai, kuri skyrė 11000 eurų, ir Jurbarko rajono savivaldybei, skyrusiai 3300 eurų.

Didžiausias dėmesys buvo knygos „Veliuonos bažnyčia: istorija, architektūra ir  dailė“ pristatymui. Renginyje dalyvavo beveik visi knygos straipsnių autoriai. VDU profesorė Vaida Kamuntavičienė pristatė straipsnį „Sielovados problemos Veliuonos parapijoje XVI–XVII a.“. Gintautas Žalėnas,  dailės istorikas,  papasakojo apie Veliuonos bažnyčios architektūrą. Rima Valinčiūtė – Varnė,  VDU Menų fakulteto lektorė, Menotyros katedros mokslo darbuotoja, pristatė bažnyčios altorius. Asta Giniūnienė,  Lietuvos kultūros tyrimų instituto vyresn. mokslo darbuotoja, kalbėjo apie dailės kūrinius, saugomus šioje bažnyčioje. Svetlana Poligienė,  Kultūros paveldo centro  Duomenų skyriaus Kilnojamųjų objektų poskyrio vedėja, supažindino su bažnyčioje saugomais tekstilės kūriniais – arnotais, stulomis, kapomis ir pan.

20210929 140252

Spausdinti   El. paštas

Jurbarko krašto muziejus

Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre, kodas 158752243