Nuo birželio 15 d. Jurbarko krašto muziejuje veikia Andriaus Atkočiūno fotografijų paroda "Mano saulėtas graikiškas pavasaris"

Nuo birželio 15 d. Jurbarko krašto muziejuje veikia Andriaus Atkočiūno fotografijų paroda "Mano saulėtas graikiškas pavasaris"

Andrius Atkočiūnas apie savo kūrybinį gyvenimą:

Tipiškai romantinė fotografo istorija – pas močiutę rastas senelio fotoaparatas, juosta po juostos priveda prie nuoširdaus susidomėjimo fotografija. Vėliau kelios fotografijos paskaitos ir kolekcijoje jau penki juostiniai. Šeštas momentinis, su juo ir pirmasis fotografinis projektas apie Vilniaus gyventojus be namų.

Graikiško foto dienoraščio projektas, tai ilgiausiai fiksuotas projektas, kuris ir paskatino pradėti dalintis fotografijomis, o ne pasilikti jas vien savo archyvuose. Tikiuosi, kad tai įkvėps ką nors su savo nepasitikėjimu padaryt tą patį.

Fotografijų paroda „Mano saulėtas graikiškas pavasaris“:

Šis graikiškas foto dienoraštis tarsi gyvoji dokumentika vaizduoja studentiško gyvenimo specifiką užsienyje. Dažniausiai ši patirtis lieka socialinių medijų paraštėse ir nėra išsamiau dokumentuojama, tačiau šiame projekte stengiamasi patirties gyvumą ir ryškumą perkelti į tokį formatą, kuriame asmeniniai prisiminimai paprastai neatsiranda.

Gabalėlis gyvenimo arba angliškai slice of life yra epizodas kūrinyje, randamas literatūroje, teatre bei muzikoje, kuriame pateikiama kasdienybė neturi aiškaus motyvo, siužeto, pabaigos. Ji žavi savo realistiškumu, natūralumu bei paprastumu. Šių elementų Andrius Atkočiūnas ieškojo dokumentuodamas ir savo prisiminimus, fotoaparatu stengdamasis kuo ryškiau įrašyti jausmą bei tos akimirkos emociją.

Andrius savo nuotraukomis Graikiją pristato ne kaip turizmui skirtą objektą, fragmentiškai darbe fiksuojamos ne tik akimirkos, bet ir jausmai, kurie už jų slepiasi. Saulėtų ir šiltų akimirkų nuotraukose daugiausia ir jų dėka pats pietietiškas charakteris sufleruoja savotišką graikišką išmintį, kad daug gražių dalykų nutinka būtent tuomet, kai būni atviras viskam.  


Spausdinti   El. paštas

Jurbarko krašto muziejus

Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre, kodas 158752243
Adresas: Vydūno g. 21, LT-74118, Jurbarkas
Telefonas: (8 447) 52710
El. paštas: [email protected]

Darbo laikas

Pirmadienį-ketvirtadienį: 8.00 - 17.00
Penktadienį: 8.00 - 16.00
Šeštadienį: 11.00 - 16.00

Vasaros metu:
Pirmadienį-penktadienį: 8.00 - 18.00
Šeštadienį-sekmadienį: 11.00 - 16.00 

Mes Facebook'e