Išsiilgtus lankytojus su naujomis parodomis pasitinka Jurbarko krašto muziejus.
-
Muziejaus židinio salėje eksponuojami subtilūs tapytojos Inos Loretos Savickienės tapybos darbai
Nuo kovo 15 dienos Jurbarko krašto muziejuje veikia tapytojos Inos Loretos Savickienės personalinė tapybos darbų paroda. Autorės įkvėpimo šaltinis yra Rytų Azijos menas, jos darbų atlikimo techniką inspiruoja Rytų tapybos tušu tradicija. I.L. Savickienė yra psichologė, gyvena ir kuria Vilniuje. Parodose Lietuvoje ir užsienyje dalyvauja nuo 2017 metų. Praėjusiais metais menininkei tapytojai yra suteiktas Meno kūrėjo statusas. Tradicinės Rytų Azijos tapybos studijas autorė pradėjo 2011 m. VU Konfucijaus instituto organizuojamuose kinų tapybos ir kaligrafijos kursuose su Dalia Dokšaite bei Wang Lei, vėliau savo įgūdžius gilino pripažintų meistrų Henri Li, Ning Yeh, Mishukov Nikolay kt. internetinėse pamokose bei dalyvaudama tokių tarptautinių Orientalinių meno bendruomenių, veikiančių socialiniuose tinkluose, veikloje kaip Etegami Fun Club, Sumi-e, Chinese Brush Painting, Ink Painting, The Mustard Seed Garden Painters Club ir kt.
Parodoje eksponuojami tapybos darbai yra sukurti rytietiška stilistika, pasižymi subtilia estetika ir atlikimo precizika. Gamta Inos Loretos Savickienės darbuose tampa svarbiausiu darbo kompozicijos elementu, sujungiančiu aplinką bei žmogaus vidinį pasaulį, sukuriančiu žmogaus pasaulio pilnatvę. Autorė savo darbuose sujungia kaligrafinį piešinį ir tapybą, jos kuriamame meniniame pasaulyje dominuoja formų bei spalvų dermė.
„Inos Loretos Savickienės unikali tapyba – tai atidi ir meditacinė gamtos struktūrų studija. Tapymas, lyg kaligrafinis rašymas, puikiai perteikia gamtos šventiškumo ir spontaniškos kaitos įspūdį. Tapyba gilinasi į gamtą lyg į savaime tobulai užbaigtą ir išsamų tikrovės atvaizdą. Jausmai, kurie patiriami žiūrint į gamtą ir patiriami jos grožį stebint meno kūrinyje vargu ar gali būti tiksliai artikuliuojami pasitelkus kasdienybėje įprastus žodžių junginius. Kalba netenka savo galios prieš gamtos vaizdą ir jo atvaizdą paveikslo plotmėje. Savickienės menas ne tik byloja apie žmogaus jausmų ir potyrių harmonizaciją, bet ir tampa šios harmonizacijos kulminacija“, - taip autorės tapytojos kūrybą vertina meno kritikas prof. dr. Remigijus Venckus.
Paroda veiks iki balandžio 15 dienos Parodos rengėjai: Jurbarko krašto muziejus ir VšĮ “Gabrielės meno galerija”.
Informaciją parengė menotyrininkė Gabrielė Kuizinaitė
Maloniai kviečiame apsilankyti, laikantis visų karantino sąlygų.