Tradiciniai lietuviški kryžiai – unikalus reiškinys (foto)

Tradiciniai lietuviški kryžiai – unikalus reiškinys. Tai savotiška amato, meno bei tikėjimo sintezė, kurioje jungiasi architektūros, skulptūros, kalvystės bei tapybos elementai. Kryžiai peržengia mažosios architektūros paminklų statusą, įgydami gyvybės per žmonių tikėjimus, su jais susijusias apeigas bei papročius.

Lankantis Jurbarko senosiose kapinėse , pastebime, kad nyksta senieji antkapiai, kryžiai, kapų tvorelės, nusinešdami mirusių žmonių įamžinimą. Muziejininkai nori išsaugoti ir užfiksuoti nuotraukose, video medžiagoje šį mažosios architektūros paveldą. Darbas pradėtas nuo evangelikų - liuteronų kapinių pusės. Pirmosios nuotraukos.

JKM fondų saugotoja A. Drejerienė

Ketvirtoji dalis

Trečioji dalis

Antra dalis